Description
Bushmaster 0040004BLK M4 Patrolman’s Upper 5.56x45mm NATO 16″ Black Nitride Barrel, 7075-T6 Aluminum Black Receiver, M4 Handguard for AR-Platform
Bushmaster 0040004BLK M4 Patrolman’s Upper 5.56x45mm NATO 16″ Black Nitride Barrel, 7075-T6 Aluminum Black Receiver, M4 Handguard for AR-Platform
| Weight | 5.175 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.200 × 4.800 × 4.400 in |
| upc | 604206918222 |
| brand | Bushmaster |
| barrel_length | 16" |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Salt Bath Nitride |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-9 |
| receiver | Flat Top |
| sights | A2 Front/Carry Handle Rear |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.