Description
Bushmaster 0040011BLK Bravo Zulu Complete Upper 5.56x45mm NATO 16″, Black, 14″ BFI M-LOK Handgaurd, Snake Charmer Muzzle Brake
Bushmaster 0040011BLK Bravo Zulu Complete Upper 5.56x45mm NATO 16″, Black, 14″ BFI M-LOK Handgaurd, Snake Charmer Muzzle Brake
| Weight | 4.770 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.300 × 5.000 × 4.800 in |
| upc | 604206200747 |
| brand | Bushmaster |
| barrel_length | 16" |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-8" |
| sights | Optics Ready |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.