Description
B&T Firearms 450004 GHM45 45 ACP 25+1 6.90″ Black Black Hard Coat Anodized Receiver, Black Polymer Grips
B&T Firearms 450004 GHM45 45 ACP 25+1 6.90″ Black Black Hard Coat Anodized Receiver, Black Polymer Grips
| Weight | 6.700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.000 × 13.000 × 3.000 in |
| upc | 840225705867 |
| brand | B&T USA |
| barrel_length | 6.88" |
| caliber_or_gauge | 45 ACP |
| capacity | 25 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black Hard Coat Anodized |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | Polymer Grips |
| magazine | 1 25 rd. |
| sights | Flip-Up Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.